Тема: 7 порад, які допоможуть зменшити витрату палива
Зростання цін на паливо – ще не привід міняти улюблений автомобіль на громадський транспорт.
Перед вами 7 простих порад, які допоможуть істотно зменшити витрату палива.
1.Технічний стан автомобіля
Перш ніж кудись їхати, будь-який водій повинен оцінити технічний стан свого автомобіля. Для зниження витрати палива особливо важливе значення мають три речі: справні свічки, чисті повітряні фільтри і правильно підібране моторне масло.
Міняти їх слід не рідше ніж раз в 15 000 кілометрів – в іншому випадку, ви ризикуєте витратити до 20-30 відсотків більше бензину.
2.Тиск в шинах
Якщо шини “приспустили” на 0,4 атмосфери, знайте – витрата буде збільшена приблизно на 1,5 літра на 100 кілометрів. Тому важливо стежити за тим, щоб рівень тиску в шинах не відрізнявся від рекомендованого виробником.
Це, до речі, не тільки заощадить ваш бензин, але і збільшить термін експлуатації самих шин.
3.Правильна експлуатація
Коли автомобіль нарешті заведений, з’являються нові можливості заощадити кілька літрів бензину. По-перше, не варто занадто довго стояти “на холостих”, можна прогріватися і на невеликій швидкості (до 60 кілометрів на годину) – хвилин через десять двигун досягне своєї робочої температури. По-друге, не треба боятися високих передач: перші три передачі потрібно використовувати тільки для розгону і для підйому, а на 70 км/год двигун відчуває себе комфортно і на п’ятій. По-третє, уникайте поїздок на короткі відстані з низькою швидкістю (тим більше в зимовий період) – це подвійна витрата палива.
4.Манера водіння
Витрата палива в чому залежить і від манери водіння. Найбільше економлять ті автомобілісти, які віддають перевагу плавному розгону і гальмування крутим маневрам.
Агресивний стиль водіння здатний “з’їсти” одну третину заправленого бензину – і, крім того, загрожує безпеці всіх учасників дорожнього руху. Сильне перевищення швидкості теж веде до перевитрати палива.
Британці провели дослідження, в якому порівняли витрати при швидкості 138 км/год і 113 км/год: різниця склала 25%. Для кожного автомобіля є своя межа “економної” швидкості, яка, як правило, не перевищує 120 кілометрів на годину. Таким чином, ідеальний варіант – плавна їзда (до 3000-3500 оборотів) з натисканням газу “наполовину”, середньою швидкістю близько 80 км/год і частими натисканнями на гальма.
5.Опір повітря
Не відкривайте вікна і люк на високих швидкостях – високий опір повітря вимагає набагато більше енергії, ніж працюючий кондиціонер. Нарешті, якщо ви – досвідчений водій, на трасі в економії палива вам допоможе будь-яка фура – плентаючись за великим вантажним автомобілем, ви зведете нанівець аеродинамічний опір. Але в цьому випадку потрібно зберігати високу пильність: у будь-який момент фура може загальмувати.
6.Зайва вага
Слідкуйте за тим, щоб в автомобілі було поменше непотрібних речей – особливо тяжких. Не потрібно перетворювати в комору заднє сидіння і багажник – адже зайві 50 кілограмів для легкової машини означають збільшення витрат на 1-2 літра на кожну сотню.
7.Правильна заправка
Вибирати АЗС слід не тільки за якістю, але і за якістю бензину (почитайте форуми, запитайте знайомих – залежно від регіону, рекомендації можуть бути різними). Якщо заправляєтесь в одному і тому ж місці, не слід нехтувати бонусами, системами накопичень та акціями, особливо у великих мережевих АЗС.