Rothmanz, цей черв реально дуже небезпечний. Головна його небезпека в тому, що він, використовуючи експлойт вінди, здатний пошируюватись мережею, в тому числі, в деяких випадках, і через інтернет, без будь-яких дій користувача. Комп'ютер може просто стояти включеним, підключеним до мережі, і сам по собі заразитися. Друга неприємна особливість, це те що він дійсно шифрує інформацію, і наразі можливості відновлювати зіпсовані файли нема. Над цим працюють, і можливо дешифратор з'явиться найближчим часом (не слід забувати що цій заразі всього пару днів).
Тепер про те, як це виглядає в реалі. Насправді, зараження по мережі можливе лише за певних сприятливих умов. Комп'ютер з віндою, без останніх апдейтів (цей експлойт був перекритий мікрософтом в апдейті від 14 березня), або з віндою яка вже не підтримується (ХР, Він7 без SP1, Він8, правда через високу загрозу цього черва, мікрософт вперше в історії, пообіцяв випустити патчі для старих систем, таких як ХР, хоч вони їх вже давно не підтримують). Далі, в більшості випадків підключення до інтернету через роутер, цей спосіб зараження не пройде, так само як і в більшості випадків коли на комп'ютері працює, і правильно налаштований файрвол (навіть рідний віндовий). Тому більшість мереж великих організацій, заразились не цим шляхом, а як звичайним трояном, коли хтось з працівників, запустив в себе скачаний бінарник цього віруса. Далі він, дуже швидко заражав всю локально мережу сам, тут вже нічого йому серйозно завадити не могло.
Про захист. На даний момент вірус більше не розмножується. В ньому був кіллсвітч, очевидно зроблений для того щоб захистити автора від зараження своїм же вірусом. Він при запуску намагався вийти на певний сайт, який в природі не існував. Зараз цей сайт створили, і тому всі комп'ютери, які під'єднані до інтернету, цей вірус більше не заражає. Однак сильно тішитись цьому не варто, адже автор в будь-який момент може випустити в світ змінену версію, яка не буде робити цієї перевірки. Тому всеодно треба захищатись, поки не пізно.
Єдиний правильний захист - встановлення оновлення від мікрософту. Тільки так можна вирішити цю проблему. Антивіруси не допоможуть, адже навіть якщо вони заблокують цей вірус, то завтра може з'явитись новий, який використовує той же експлойт, і все повториться. Слід розуміти - в реалізації протоколу є прогалина, яка дає надто великий доступ до комп'ютера по мережі. Про цю діру зараз всі знають, а закрити її можна тільки патчем від мікрософту.
Про загрозу піратській вінді від апдейтів тяжко сказати щось конкретне, але як мінімум для старіших версій (Він7), особливих проблем не повинно бути, наскільки мені відомо.
LogAn 2013 1.2 Authentique ->
Toyota RAV4 2016 2.0 Live
0
Спасибо сказали: Автоматчик1