1 Відредаговано Vlad (2007-09-21 09:53:02)

Тема: курс доллара

В связи с тем, что в нашем королевстве гривна жестко привязана к доллару, спешу поздравить: за последних два дня мы все стали беднее на 2,5%. Особенно это касаеться тех у кого фиксированный оклад в гривне или привязка к доллару.

пы.сы.: за последний год это составляет 16%. Уточнение: к этой цифре нужно еще прибавить % "официальной инфляции" получаеться все 25%

Виват государственным мужам, Ура Ура Ура!  ;)

Dacia Logan 1.4 Ambiance Torreador
  0



2

Re: курс доллара

Vlad

"Ты не мудри - ты на пальцах покажи" (с) не мое  big_smile

Счастье, это когда тебе все завидуют, а нагадить не могут !!!
FAQ по Dacia Logan (MCV) и по форуму
Как загрузить картинки на форум
Hyundai Accent 2007 1.6 AT
  0

3

Re: курс доллара

Vlad
Просветил...
...только настроение лишний раз испортилось

В этой жизни возможно всё, невозможно увеличить сутки хотя бы на одну секунду...
Logan Base синий металлик уже не Base, был когда-то Base....БЫЛ
Megane II 1,6 АКПП silver, ксенон, круиз-контроль, парктроник...БЫЛ
VW Passat B6 1,8т АКПП High Line
  0

4

Re: курс доллара

Заметил, что по отношению к рублю гривна дешевеет несколько медленнее, чем доллар... (это в утешение) ;)

«Все говорят: Кремль, Кремль. Ото всех я слышал про него, а сам ни разу не видел.» Венидикт Ерофеев
Volvo XC60 2,4 - турбодизель
  0

5

Re: курс доллара

имхо, если НБУ отпустит гривну в свободное плаванье, то через некоторое время (после обязательных скачков, на которых кто-то наживется) все станет на свои места и доллар снизится до 4,2-4,5, опять же  imho2. Но вот почему они привязались к доллару и удерживают стабильный курс, для меня загадка. Хочется верить, что в НБУ и минфине не дураки сидят и у них есть очень веские аргументы для такой курсовой политики.

мой транспорт:
  Dacia Logan Laureate 1,4
  Nissan X-Trail 2.0 МКПП
  Author Outset smile
  0

6

Re: курс доллара

Aliv написав:

имхо, если НБУ отпустит гривну в свободное плаванье, то через некоторое время (после обязательных скачков, на которых кто-то наживется) все станет на свои места и доллар снизится до 4,2-4,5, опять же  imho2. Но вот почему они привязались к доллару и удерживают стабильный курс, для меня загадка. Хочется верить, что в НБУ и минфине не дураки сидят и у них есть очень веские аргументы для такой курсовой политики.

Во первых большая часть валютных резервов НБУ а это около 90 % в долларах США.
Вот и привязка курса гривни к долару.


http://64.233.183.104/search?q=cache:Qq … &gl=ua
Азаров замахнувся на Стельмаха рублем і промахнувся
Уряд який не полишає надії підмяти під себе нацбанк придумав досить примітивну, з точки зору економічної науки оборутку. Перший віце-прем'єр та міністр фінансів Микола Азаров вирішив надіти на українську економіку рублевий ошийник. В разі успішності цієї оборутки невелика кількість людей з оточення очільників уряду заробила би великі гроші. А от після будь якого штучного дефолту, а природніх дефолтів в Росії не буває. Можна собі тільки уявити наслідки руйнувань від " новаторства" уряду "професіоналів". Традиціна тактика Миколи Азарова - Да-пашлі-ви! На цей раз не дала очікуваного результату. Нищівна критика з боку Президента який є відомим у світі спеціалістом у банківській сфері змусила уряд відступити і припинити риторику на цю тему. Чи на довго?

Уряд розпочав черговий наступ на Національний банк України. Відомство Володимира Стельмаха наразі залишається єдиною владною структурою, на яку Кабінет Міністрів так і не зміг знайти управу й змусити погоджувати з ним свої дії. Мало користі принесли й законодавчі зусилля — всі законопроекти, що передбачають розширення прав Кабміну щодо формування спостережної ради НБУ, були підтримані парламентом, але не знайшли належного відголосу в Президента, котрий справно ветував кожен новий варіант документа. Не домігшись бажаного за допомогою парламентарів, уряд вирішив знову полюбовно домовитися з паном Стельмахом, запропонувавши йому радитися щодо формування кредитно-грошової політики. «Підказка» першого віце-прем'єра Миколи Азарова про формування частини золотовалютних резервів у російських рублях, мабуть, повинна була стати тестом на реакцію головного банкіра країни щодо чергової пропозиції тіснішого співробітництва. Тим більше, що для таких ініціатив Микола Янович мав усі підстави. Недавно росіяни заявили, що розрахунки за енергоносії з іноземними партнерами вже в четвертому кварталі цього року будуть провадитися тільки в російських рублях. Хоч як не дивно, але єдина держава, що серйозно поставилася до такого починання, стала Україна. Пан Азаров відразу відкрив дискусію на рахунок доцільності формування частини золотовалютних резервів у російській валюті. Мовляв, тільки так можна підготуватися до прийдешніх змін у порядку оплати за експортовані енергоносії. Нагадаємо, сьогодні валютні резерви Нацбанку сформовані за рахунок євро, швейцарських франків й японських ієн, однак їх левовачастка переведена в долари США. Сама структура валютного кошика не розголошується. НБУ лише інформує про обсяги резервів, які останнім часом істотно збільшилися. ■ Так, тільки в липні вони зросли на 5,4% і склали трохи більше $27 млрд. Микола Азаров вважає, що зберігати заощадження держави у валюті країни, чий державний борг перевищив $9 трлн., досить ризиковано.

Більшість експертів погоджуються з тим, що зараз долар — валюта доволі нестабільна. І підтвердженням тому слугує той факт, що більшість центробанків інших держав починають активно його позбуватися, переводячи свої золотовалютні резерви в євро і японські ієни, але ж ніяк не в російські рублі. Отож перспективи американської валюти можливо виглядають вкрай безрадісно. Але справа в тому, що всі аналітики, крім міністра фінансів, вважають, що російський рубль — погана альтернатива навіть долару, що слабшає. Аналогічної думки притримуються і у Нацбанку. Більше того, там дуже делікатно знову натякнули уряду, що йому не варто втручатися у справи центробанку, керівництво якого добре знає свою справу. За словами керівника групи радників голови НБУ Валерія Литвицького, політику диверсифікованості резервів Національний банк України проводить давно. «У наших валютних резервах майже половина — це долари, але в останні місяці ми активно купуємо євро та інші валюти. Експорт у нас в основному в доларах, то й питома вага долара у резервах більша, але це поки», — повідомив він. Справді, за даними НБУ, зараз 80% всіх міжнародних розрахунків відбувається в американській валюті, звідси й пріоритети у валютних резервах. Незважаючи на те, що Росія залишається одним з основних партнерів України в зовнішніх торговельних операціях (27% у зовнішньоторговельному обігу), рублі мають незначну питому вагу в розрахунках Росії: експорт — 12%, імпорт — 7%.

Озвучена Миколою Азаровим пропозиція виглядає безглуздою і з погляду наявних фінансових зобов'язань нашої країни, рублева частина яких просто мізерна. «Частка рубля у зовнішніх валютних зобов'язаннях на даний час мінімальна: у зовнішніх кредитах — менше 1%, заборгованість, номінована в російських рублях, у зовнішньому державному боргу відсутня, а у валовому зовнішньому боргу України становить приблизно 2%. Крім того, питома вага рубля в операціях на міжбан-ківському валютному ринку є незначним і коливається у межах 6-9%», — розповів «к:» голова правління Діамантбанку Олександр Рибалкін.

Нарешті, варто враховувати й той факт, що рубль не є міжнародною резервною валютою. «Є певні вимоги до наповнення валютних резервів, які не можна ігнорувати. Резерв складається із ВКВ, з валют найбільш стабільних, до яких російський рубль поки не належить», — зауважує радник міністра економіки Сергій Яременко. Крім того, за словами пана Яременка, якщо частину резервів складатимуть рублі, то вони повинні зберігатися у російських банках. Але в РФ немає банків, у яких можна зберігати золотовалютні резерви.

Втім, банкіри вважають дискусію, що розгорнулася, недоречною у принципі. «Структура резервів навряд чи може бути предметом широкого публічного обговорення. Це компетенція НБУ. Рубль цілком міг би вміститися в структурі наших резервів, особливо у випадку переходу нашого сусіда на міжнародну торгівлю енергоносіями за рублі. Але визначати структуру в кожному разі буде Нацбанк», — упевнений директор казначейства Надра Банку Сергій Пономаренко. У центробанку вже заявили, що наразі не мають наміру коригувати структуру золотовалютних резервів, мабуть, прекрасно розуміючи, що тут йдеться, власне, не про резерви, а про чергові спроби з боку уряду втрутитися у роботу головного банку країни. Розуміє це й глава держави — перші коментарі ініціативи Миколи Азарова з'явилися саме із Секретаріату Президента. «Органом, що визначає й реалізує грошово-кредитну політику й, зокрема, що управляє золотовалютними резервами, є Національний банк України, а не міністр фінансів», — зазначається в офіційній заяві Секретаріату. Ймовірно, що якби Володимир Стельмах не відчував такої потужної підтримки Президента, він навряд чи став би так довго опиратися наполегливим пропозиціям уряду про співробітництво. Хоча все може змінитися вже через кілька місяців: післявиборчі розклади у владі можуть спровокувати черговий переділ ключових посад, до яких належить і посада голови Національного банку України.



29.08.2007

  0

7

Re: курс доллара

Aliv написав:

Но вот почему они привязались к доллару и удерживают стабильный курс, для меня загадка

Чому загадка. Все дуже просто, економіка в нас експортно направлена, а шо буде коли доллар почне падати відносно гривні- подорожання в долларах українського експорта з витікаючими наслідками, тому і привязали гривню до доллара

Престиж тореадор на дисках і руминська бджілка на стопі
  0

8

Re: курс доллара

Zevs написав:

Vlad

"Ты не мудри - ты на пальцах покажи" (с) не мое  big_smile

Нет, анекдот звучит не так.
Сидит чукча на льдине с удочкой - рыбачит, вдруг прямо перед ним всплывает американская подводная лодка:
   - Чукча, привет, у нас компАс сломался, покажи как на норд-норд-вест идти?
Чукча (рукой в сторону): - "Там!"
Америкосы - "Спасибо, чукча, на тебе 100 долларов". Уплыли.
Проходит 15 мин. Всплывает русская подводная лодка.
  -Чукча, привет! Америкосы тут недавно проплывали?
  -Проплывали, однако.
  -А куда пошли?
Чукча (гордо)
   - На норд-норд-вест, однако.
  - Ты, гад, из себя умного не строй, ты пальцем покажи.


Сорри за :offtopic:

  0

9

Re: курс доллара

Ant написав:

з витікаючими наслідками,

я не вижу здесь никаких глобальных последствий, просто нынешняя маржа см. выше  перестанет выниматься из наших карманов и плавно  оседать на счетах кучки экспортеров.

Dacia Logan 1.4 Ambiance Torreador
  0

10

Re: курс доллара

Vlad написав:

никаких глобальных последствий

а я і не казав про глобальні наслідки, ти всьо правильно говориш, менше бабла буде в пацанів

Престиж тореадор на дисках і руминська бджілка на стопі
  0

11

Re: курс доллара

Nick написав:

Во первых большая часть валютных резервов НБУ а это около 90 % в долларах США.
Вот и привязка курса гривни к долару.

А тогда если такая ситуация с долларом (тенденция уже достаточно давняя) почему они не распределяют более-менее равномерно свои резервы между хотя бы 2 основными валютами? Это же получается полная зависимость экономики одной страны от экономики другой. 

Ant написав:

Чому загадка. Все дуже просто, економіка в нас експортно направлена, а шо буде коли доллар почне падати відносно гривні- подорожання в долларах українського експорта з витікаючими наслідками, тому і привязали гривню до доллара

Да, экспорт у нас в основном - сырье, а не товары. А импорт - как раз товары, которые именно мы с вами и потребляем, а не те дяди, которым бы сырье побыстрее продать и набить карманы. А при высоком курсе Доллара и Евро импорт как раз и обходится дороже. Пример - наши машины (даже если вычесть все пошлины). О хорошем соотношении курса мы могли бы говорить, если бы мы (предприятия, на которых мы работаем) продавали бы свою продукцию на экспорт. В большинстве же своем мы всё на внутреннем рынке реализовываем, а сырье/материалы/товары/технологии приобретаем за границей. Т.е. я хочу сказать что высокий курс Доллара/Евро к Гривне не является для нас выгодным. Хотя, в общегосударственных масштабах... В общем, все  imho2
Есть ли у кото-то данные по объему экспорта и импорта, желательно с разбивкой по отраслям?

PS Я далеко не специалист в данной области, поэтому простите за возможно неверные суждения. Но разобраться что к чему хочется.

мой транспорт:
  Dacia Logan Laureate 1,4
  Nissan X-Trail 2.0 МКПП
  Author Outset smile
  0