51 Отредактировано real (2019-10-09 22:46:03)

Re: Новини медицини і медична реформа в Україні.

ну і чому ж не продовжили:
Профессор, а что вы говорите своим выпускникам при встрече?
- Бургер, картошку фри и колу, пожалуйста!

Навчання на контракті все більше перетворюється на таку завуальовану купівлю диплома "в розстрочку": вигнати студента за неуспішність -то  не можна..........

  052

Re: Новини медицини і медична реформа в Україні.

Дуже цікаво читати думки. Особливо коли знаєш ситуацію по той бік барикад.

Трохи про нове.
Власне не нове взагалі, а для України
Серце, як м'язевий орган має основну функцію - контрактільну. Тобто скорочення. І для цієї функції є показник - фракція викиду. В нормі вона 60-80%.
Серце скорочується так, наче його скручують. Так при малим витратам енергії створюється велика робота. Як приклад - візьміть мокре полотенце і просто зіжміть його. Трохи води вивільниться, але воно все одно значно мокре залишиться. Але якщо його скрутити, води вийде значно більше і для цього не треба значних зусиль. Так і в серці. Це називається синхронія. І цей процес підтримується двома чинниками: правильною роботою електричних систем серця (і такі є) і достатньої силою м'язів серця.
Але буває проблема.
Вірніше 2. В результаті захворювання частина серцевого м'язу втрачається - гине. падає сила скорочень. Але це ще не крах. Зовсім погано, коли в електриці серця до цього стається поломка і та частина електричної мережі, що йшла на лівий (самий головний) шлуночок раптово перестає працювати. Втрачається синхронність скорочень. Замість скручення серце просто бовтає кров в середині себе. І в системний кровоток потрапляє небагато крові.
Це буде важка серцева недостатність з низькою якістю і короткою тривалістю життя.
Раніше в основному такі люди помирали досить швидко.
Але зараз є шанс. В нормальних країнах це шанс дожити до пересадки. У нас, просто пожити.
Придумали як роботу серця знову зробити синхронною. Взяли кардіостимулятор, один електрод завели у правий шлуночок, другий у праве передсердя і третій, в лівий шлуночок, який "спізнюється". Тим самим штучно, за допомогою такої собі перемички протезується втрачена функція електричної системи. Робота серця знову стає синхронною. Відновити мертві клітини серця звісно неможливо, але по данним американців 20% пацієнтів з такими пристроями більше не потребують трансплантації.
Це не панацея. і певна кількість пацієнтів (як показує практика неправильно підібраних для такого лікування) не відповідає на лікування. Але в більшості випадків життя знову може приносити задоволення.
Називається це все - кардіоресинхронізуюча терапія, англ. аббревіатура - CRT-P(D).
Іноді це просто стимулятор (буква Р в кінці), частіше - в поєднанні з кардіовертером, який може врятувати від клінічної смерті (буква D в кінці).

На рентгені виглядає так.
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/4/4f/Cardiac_resynchronisation_therapy.png/800px-Cardiac_resynchronisation_therapy.png

Dacia Logan Ambiance 1.4 був.
New Koleos Dynamique Pack1 2.5 CVT - був.
Skoda Octavia 1.4 MT - є.
  0
Спасибо сказали: Bob30001

53

Re: Новини медицини і медична реформа в Україні.

Doc пишет:

Георгіч, зараз бюджетників у інститутах як кіт наплакав. В основному контракт. Так що держава здорово економить. А якщо врахувати кошти за навчання іноземців, то ще і в профіциті.

Так, але я не тільки за фінансування та госп-розрахункові показники медичних вишів.
Найважливіше в медицині це ШКОЛА, а школа це кафедри та викладацький склад.
Розігнати державні виші можна, а сесії приватних закладах приймати екстерном чи заочно - так це для економістів не новина, і для юристів теж. Але який лікар вийде після такого навчання? Отже, моя думка - медичну освіту необхідно залишити державною. Платною чи ні, це вже друге питання - контрактникам теж двійки ставлять.

Моя жінка дільничий лікар. Спочатку була педіатр, а зараз сімейний.
Дільничники реформу Супрун відчули раніше і сприйняли її позитивно (точніше зарплату). Але на жаль зараз ситуація трохи відкатується. До вас реформа приходить пізніше, якщо взагалі дійде... ладно, поживемо побачимо, не каркаю.

куплю синий степвей.
В игноре Aprox, alex.cver и луцкое ничтожество.
  0

54

Re: Новини медицини і медична реформа в Україні.

Георгич пишет:

Але на жаль зараз ситуація трохи відкатується.

А чого? Гроші скінчились?

Added: 2019-10-09 23:24:09

На моє переконання - МОЗ це великий паразит. Який плодить малих паразитів - медиків. Які за своє навчання витратились і хочуть нормально жити. Але зарплатня мала. Тому ці маленькі паразити кидаються на донорів - пацієнтів і смокчуть кров. Донори незадоволені маленькими паразитами, а великий паразит МОЗ скаржить на незадовільне фінансування, хоча основна його мета присмоктатись до закупівель і смоктати "відкати". Судьба "діток" паразитів і донорів його не дуже цікавить, але все ж вони йому потрібні для створення відповідного антуражу.

Dacia Logan Ambiance 1.4 був.
New Koleos Dynamique Pack1 2.5 CVT - був.
Skoda Octavia 1.4 MT - є.
  1
Спасибо сказали: sdj387jsd, az74, Yanus, Evgenий4

55

Re: Новини медицини і медична реформа в Україні.

Doc пишет:

А чого? Гроші скінчились?

якщо одним словом то так. Почали непогано, на обіцяний рівень так і не вийшли, але тенденції були непогані. Дільничники на Супрун молилися.
Але ж "ваша сторона" - клініки, нєотложка (не знаю як українською smile) та й швидка - проти, бо вони сидять на 4 тис, а дільничим дали 12, (хоч і пообіцяли 15 - цифри орієнтовні, чисто для розуміння).
Це привело до того, що нєотложка не хоче брати визови, а дільничників від визовів взагалі звільнили. Отже страдають хворі. А це привело, до того, що дільничників все ж примусили брати визови.... Так було при минулій владі.
Зараз мова йде що дєнєг нєт, і що доедеться щемити дільничих.
Якось так.
Це суть, як я її зрозумів з підслуханих від жінки розмов.

куплю синий степвей.
В игноре Aprox, alex.cver и луцкое ничтожество.
  0

56

Re: Новини медицини і медична реформа в Україні.

Моя дочь сейчас учится в НМУ им. Богомольца. Судя по ее рассказам - большинству преподавателей похер на студентов, никто особо ничему не учит. Единицы пытаются что-то студентам донести - но их катастрофическое меньшинство.

Счастье, это когда тебе все завидуют, а нагадить не могут !!!
FAQ по Dacia Logan (MCV) и по форуму
Как загрузить картинки на форум
Hyundai Accent 2007 1.6 AT
  1
Спасибо сказали: sdj387jsd1

57

Re: Новини медицини і медична реформа в Україні.

А навіщо доносити? Міністерство доводить план по оцінках - звичайно, це називається не так - контролюються показники "успішності" і  "якості освіти", які, по-своїй суті, є структурою оцінювання - скільки відсотків позитивних оцінок, ї з них відмінних, добрих і задовільних.  А адміністрація навчального закладу підганяє під це факт. Студенти, зрозумівши це, простіше "домовляються" з адміністрацією за потрібні оцінки, а викладач має їх поставити. мало того, він має і відповідні поточні оцінки поставити такі, які потрібні адміністрації. Саме по цьому, де-факто, і оцінюють роботу викладача.

  0