ivalent, давно вже прийшли, і пройшли. Ще раз: тиск=сила/площу (p=F/S). Сила (F), з якою повітря в шині, через його еластичну оболонку, тисне на землю, рівна силі з якою земля тисне на шину (третій закон Ньютона: "Сили, що виникають при взаємодії двох тіл, є рівними за модулем і протилежними за напрямом"). Отже тиск в шині, і на поверхні землі однаковий (площа однакова, сила однакова за модулем). Отже площа (S), рівна силі поділеній на тиск у шині (S=F/p). Що тут не так?
сяся написав:если шина 175х65х14 наприклад , и шина 185х65х14 то получается при разной величине контакта шины 175мм и 185мм в поперечной плоскости должна и уменьшатся площадь контакта в продольной плоскости соответственно ( кострубато трохи вышло ) , что бы общая площадь вышла одинаковой - Вы это имели ввиду ?
Трохи кострубато, але я зрозумів. Так, ширша шина, при однаковому тиску і силі (вазі що приходиться на колесо), буде мати ширшу але коротшу пляму контакту. При цьому площа її буде такою ж (якщо ширину помножити на довжину, хоча це грубе наближення, бо пляма не прямокутна). Це візуально проявляється меньшою деформацією шини.
LogAn 2013 1.2 Authentique ->
Toyota RAV4 2016 2.0 Live
0