sir написав:rozumnyk написав:З яких це пір націоналіст = нацист?
Википедия (цитата):
Крайние формы национализма часто ассоциируются с экстремизмом и ведут к острым внутренним или межгосударственным конфликтам. Стремление выделить для нации, проживающей внутри страны, своё государство приводит к сепаратизму. Радикальный государственный национализм является ключевой составляющей фашизма и нацизма. Многие этнические националисты разделяют идеи национального превосходства и национальной исключительности (см. шовинизм и расизм), а культурные националисты — культурной и религиозной нетерпимости (см. ксенофобия).
Характерная для национализма размытость идеологии и эклектичная структура политических движений часто открывает возможности для политики «двойных стандартов». Например, стремящиеся к сохранению своей культуры «нации-гегемоны» обвиняют в великодержавном шовинизме, борьбу малых народов за национальную независимость называют сепаратизмом, — и наоборот.
И еще:
Национализм – реакционная политическая доктрина, исходящая из предпосылки о превосходстве одной определенной национальности над всеми остальными. Основой национализма является ксенофобия с элементами фашизма. Национализм ни в коей мере не совместим с демократией, и его неизбежным логическим завершением является тоталитаризм. В современном мире национализм в наибольшей мере проявляется в России – в связи с неумолимым приближением в этой стране широкомасштабного этнического кризиса. (взято отсюда http://www.openwiki.org.ua/index.php/Национализм)
И еще:
http://slovari.yandex.ru/dict/lanzov/ar … n-0055.htm
Можно еще найти, но зачем? Не собираюсь кого-либо убеждать. Я выражаю свое мнение: Национализм в Украине - это нацизм и соответственно фашизм (!).
Ми з вами різну вікіпедію читаємою Ось цитата з української (можете знайти пошуком по ключу націоналізм):
Націоналізм — специфічний стан свідомості етносу і соціально-психологічних орієнтацій людей, а також сполучені з ними ідеологія, теорія і соціальна практика.
Етнічний довідник так подає сучасне значення терміну:
Націоналізм — світоглядний принцип, найбільшою мірою притаманний передовим представникам народу, що виборює своє право на розбудову власної держави, тобто прагне перетворитись на націю. Для XX ст., особливо його другої половини, це широко розповсюджене явище, зумовлене крахом світової колоніальної системи. Після розпаду СРСР у серпні 1991 р., націоналізм, як один із способів розвитку світової співдружності народів, вступив у свій черговий етап.
Головною в націоналізмі є ідея державності та незалежності, самостійності. Але держава — не самоціль, а форма й засіб організації повноцінного життя народу. Народ, у свою чергу, — це не тільки корінний етнос, а й усі етнічні меншини. І дійсний (а не змішаний із шовінізмом, з його намаганнями довести виключність та зверхність «своєї» зростаючої етнонації) націоналізм обстоює право на, державність усіх (як корінних, так і некорінних) етнічних угруповань народу. Коли мета перетворення певного народу на державну націю вже досягнута, націоналізм тим самим остаточно виконує свою історично-конструктивну роль і від нього має залишитися лише патріотизм.
http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%D0% … 0%B7%D0%BC
Це так, стосовно термінології
Ця ж стаття перелічує імена, які асоціюються з націоналізмом в світовій історії:
Наполеон Бонапарт. Отто фон Бісмарк, Мохандас Карамчанд Ганді - зверніть увагу - це все творці держав.
Ви плутаєте базові поняття (під націоналізмом маєте на увазі шовінізм)
Шовінізм
[ред.]
Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Шовінізм (фр. chauvіnіsme, в англ. версії — джингоїзм) — найбільш одіозна форма націоналізму, проповідь національної винятковості, протиставлення інтересів однієї нації інтересам іншої нації; поширення ідей національної переваги, розпалювання національної ворожнечі й ненависті. Цей термін з'явився у Франції в 1831 році (в комедії братів І. і Т. Коньяр «Триколірна кокарда» одним з героїв був агресивний новобранець Ніколя Шовен де Рошфор; вважається, що прообразом цього персонажа була реальна особа — ветеран наполеонівських війн Н. Шовен (N. Chauvin), вихований у дусі поклоніння імператору — творцю «величі» Франції).
Словом «Ш.» прийнято позначати різноманітні прояви націоналістичного екстремізму.
Шовінізм може виникнути в будь-якій країні, у будь-якої нації, незалежно від рівня її культурного, економічного чи політичного розвитку. У вікторіанській Англії виник власний варіант шовінізму — «джингоїзм», у Сполучених Штатах Америки — ідея «стовідсоткового американця», під час Першої світової війни країни Європи поглинула хвиля шовінізму на рівні державної політики, всесвітньо відомим став великодержавний російський шовінізм. Прикладом шовіністичної психопатії став такий випадок: у листопаді 1975 45-річний японський письменник, один із реальних претендентів на літературну Нобелівську премію Юкіо Місіма заподіяв собі харакірі для того, щоб продемонструвати свою відданість батьківщині.
http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A8%D0% … 0%B7%D0%BC
0