fsergey написав:Чесно кажучи, давно вже не вірю в дива, божества і інші шарлатанства
Але всеодно віриш в цілу купу речей, хоча можеш цього не усвідомлювати. Віра це комплекс набутих рефлексів. Проявляється як почуття, і ніякого відношення до здорового глузду, наукових переконань, світогляду чи системі цінностей, грубо кажучи - не має. Хоча може формуватись і під їх впливом теж.
Те що описав Игорь Петрович1, якраз і є типовим випадком формування віри. Підсвідомість не формує набутих рефлексів на основі логічного аналізу. Якщо події відбулись послідовно, і якщо подібна послідовність повторилась, і не раз, тоді формується набутий рефлекс. Це робиться незалежно від знань і розуміння явищ, які сприяють розвитку подібних рефлексів, адже це функція підсвідомості. Свідомо він не знає чи є якийсь зв'язок між описаними подіями, але кожен раз коли про них згадує, виникає почуття страху. Це і є віра в певний зв'язок, між певними подіями.
Так само віра працює у всіх людей, і в тебе в тому числі. Що легко демонструється експерементальним шляхом. Якщо тебе помістити в екстремальні умови, в яких ти ніколи не був, але точно знаєш що це безпечно, адже по статистиці практично нічого тобі не загрожує, всеодно тобі буде страшно, і свідомо ти цього ніяк не заперечиш адже викид адреналіну легко реєструється. Це віра в те що подібна ситуація небезпечна, хоча, знову ж таки, свідомо ти чудово знаєш що ніякої загрози нема. Якщо ж цей експеримент повторити багато разів, сформується віра в те, що це безпечно, і більше адреналіну не буде. Те ж саме вірно і для протилежної ситуації - коли ти свідомо знаєш що небезпека певної діяльності дуже велика, але якщо ти цим займаєшся регулярно, без наслідків, то формується віра в те що це безпечно. І не дивлячись на те що ти свідомо знаєш всю небезпеку, страх зменьшується.
[merge_posts_bbcode]Added: 2018-01-20 20:10:59[/merge_posts_bbcode]
Дядя Федор написав:Дива існують, але на те вони й дива, щоб ставатися в визначних випадках....
Для наших далеких предків, великим дивом було те, що якщо в землю кинути зерно, там вирсте рослина. Воно не завжди працювало, але повіривши в нього перший раз, їм вдалося сильно підняти рівень свого життя.
Правда диво буває суб'єктивним і об'єктивним. Об'єктивне диво піддається науковому методу, а значить з часом має шанс бути пізнаним, і перетворитись на знання. Суб'єктивне диво не може стати частиною науки і тому залишається в компетенції віри або культури.
Іншими словами - диво це те що дивує, не має пояснення. Одне діло коли щось дивує людину, зовсі інше - коли щось дивує науку.
LogAn 2013 1.2 Authentique ->
Toyota RAV4 2016 2.0 Live
0