fireman написав:Сьогодні здав і я тест на ковід (чи хворий та чи є антитіла) - обидва негативні.
У старшого (19 років) під кінець грудня пропав нюх і апетит, без температури - тест негативний.
У меньшого нічого !
Шо за фігня ???)))
Ковід ще мало вивчений. Тому є багато припущень, які чекають свого підтверждення або спростування. З того, що відомо на сьогодні. Якщо здавали тест ПЛР. ПЛР тест має завданням знайти частки потрібного генома. Тобто для початку потрібно знайти сам вірус, де він звичайно може бути - зів, носоглотка. Тут перша засада. Далеко не завжди потрібний генний матеріал може бути в легкому доступі, особливо це стосується коронавірусу. Якщо вірусу нема там, де беруть мазок, нічого не буде знайдено. А далі вже сама методика проведення ПЛР теж не 100%, тому з ПЛР тестом точність примірно як зі слоном, що може пройти на вулиці - 50/50 або пройде або ні. Це жарт, точність ПЛР вище 50% але наскільки ця точність буде в конкретній лабораторії з конкретними реактивами, проведенними конкретними лаборантами не скаже ніхто. Тим більше в нашій країні.
Ще можна пройти тестування на антитіла. Але знову ж таки, це не завжди достовірно покаже рівень захисту від ковіду. Бо є люди, які мають такі налаштування імунної системи, що вони не захворіють ковідом ніколи. Антитіл нема а вони не хворіють. Поки невідомо достовірно як це працює. Ще має значення дозування вірусу. Чим менша доза, тим легше проходить хвороба. Ще мають значення якісь фактори, про які ми ще не дуже знаємо. Наприклад нещодавно опублікували дані, де вказують, що такі ліки як інгібітори АПФ не дозволяють коронавірусу спокійно й без проблем приєднуватися до рецепторів АПФ. Доказано, що ліки, які в назві мають ....пріл зменшують ризики захворіти важко тим людям, які хворіють на гіпертонію. Також важкість хвороби залежить від дефіциту вітаміну Д, С, цинку. Є гіпотези, що низький рівень вироблення організмом свого мелатоніну теж призводить до більшої ваджкості хвороби. Припускають, що у дітей мелатоніну багато, саме тому вони не хворіють важко. Це поки на рівні гіпотез але над цим працюють.
В підсумку так часто і трапляється. Один чи декілька в сім'ї хворіють важко але більшість переносить доволі легко сам гострий процес хвороби. Хтось зовсім не відчує нічого, у когось пропаде смак та нюх а хтось буде з температурою 12 днів та матиме доволі неважне самопочуття. А хтось пройде по повній програмі тисяч на 100-150 гривень власних коштів. І поки науці доволі складно передбачити хто саме і як зіграє з ковідом у рулетку. А далі може бути ще один неприємний сюрприз від коронавірусу. Може бути постковідний синдром або ще його називають довгий ковід. Коли люди на протязі тижнів, місяців не можуть сказати, що вилікувались від ковіду, бо страждають ті чи інші системи органів. При чому важкість перебігу хвороби не вказує на ступінь постковідного синдрому. Ба більше, кажуть, що ті хто переніс корону легко, навпаки можуть більш сильно відчувати постковідний синдром. Отаке
0