Георгич, вода це окрема тема. За містом є джерело, звідти беремо для пиття постійно воду. А для профілактики і оздоровлення я кожних 2-3тижня на Кваси їзджу (Закарпатська область). Там Буркут тече з джерела. Вода як мінеральна.
Трошки про воду.
Води Буркут у Квасах використовують для лікування недуг опорно-рухового апарату, також вона покращує обмін речовин, виводить з організму радіонукліди і зайві солі. У Квасах діє санаторій «Гірська Тиса», який визнано одним із найкращих закладів в Україні, що спеціалізуються на зціленні захворювань кісток та суглобів, а також периферичної нервової системи. Вода мінеральних джерел на Закарпатті і в Квасах, зокрема, має високий рівень насичення газами. Її використовують як для пиття, так і для лікувальних ванн. Переважають вуглекислі мінеральні води двох груп: Гідрокарбонатно-хлоридні натрієві, у газовому складі яких домінують вуглекислоти з домішками сірководню. Характерним також є аномально високий вміст миш´яку, брому, амонію. Вуглекислі маломінералізовані гідрокарбонатні натрієво-кальцієві, магнієві мінеральні води (нарзани), більша частина з яких — залізисті. На території Рахівського району є дев’ять родовищ мінеральних вод, але освоєні вони не всі. Джерела у Квасах найбільш досліджені, хоча їхні ресурси використовують лише на десять відсотків.
Щоб скуштувати мінеральної води в Квасах, не обов’язково купувати путівку до санаторію. Джерел тут справді багато. Як їх знайти? Вихід простий: запитати в місцевих мешканців. Вони охоче допоможуть, а дехто ще й за плату (чи просто так) влаштовує екскурсії для прибульців. Цікаво, що деякі джерела розташовані за кілька метрів одне від одного, але вода в них має різний смак і властивості. Одне з найпопулярніших джерел, Буркут, розташоване за мостом через Чорну Тису (біля місця, де в неї впадає маленька річечка Красиленка). Відстань від Івано-Франківська 130км. Якщо відправною точкою є центр села Кваси, то ідіть чи їдьте трасою на північ (у бік Ясині). Перейдіть через міст (він праворуч від дороги). Орієнтиром можуть слугувати руїни на пагорбі. Далі треба звернути ліворуч попри потічок. Там, за рестораном, обкладене камінням, вирує джерело. Кілька років тому до нього зробили спеціальну доріжку, через це тут буває дуже багато відвідувачів з числа подорожніх. Часом, аби набрати води, доводиться стояти в чималій черзі (сюди заїжджають автобуси з туристичними групами). Вода природно газована, має хороший смак. Біля джерела можна купити інші карпатські гостинці — наприклад, місцевий чай із гірських трав чи лісові ягоди. Орієнтир — джерело, розташоване поруч із рестораном «Гуцульська піца під газдівське пиво».
Logan mcv 2011 CH/UA 1.6 16v К4М 105 к.с. 7місць LAUREATE ABS конд 4подушки ЕГУР ЕПГ ГБО-4 Hi-Flex Вовк в овечій шкурі
Незалежна, вільна і єдина Україна!!!
0
Спасибо сказали: floyd471